TAJEMSTVÍ VŽDY ČERSTVÝCH POTRAVIN

Novinkou na českém trhu je kombinovaná chladnička Whirlpool ARC 8009 IX v luxusním nerezovém provedení. Volně stojící chladnička s mrazničkou dole je vybavena unikátní technologií Climate Control. Ta zamezuje vysoušení potravin, a tak je udržuje stále čerstvé. Dokonce i takové potraviny, jako je sýr nebo zelenina (včetně křehkého salátu), zůstávají díky Climate Control jako právě koupené. Potraviny dokonce není nutno ani balit! Climate Control totiž zamezuje přenosu chutí a vůní mezi jednotlivými potravinami.

Společně s technologií 6. smysl zaznamenává Climate Control jakékoli teplotní změny a teplotu ihned reguluje tak, aby byla zajištěna ideální teplota a vlhkost v lednici. K obnovení teploty potravin dochází až 10 krát rychleji než v běžné chladničce. Optimální vnitřní prostředí tak pomáhá zachovat jídlo v ledničce čerstvé po dlouhou dobu, přispívá k uchování vitamínů a antioxidantů. Potraviny pak nejen lépe vypadají, ale i mnohem lépe chutnají a voní.

Kvalita vzduchu v ledničce je vylepšena díky zdokonalenému antibakteriálnímu filtru, který čistí cirkulující vzduch. Tím snižuje výskyt bakterií, nepříjemného zápachu i riziko vzájemné kontaminace různých typů potravin. Chladnička i mraznička mají samostatný okruh cirkulujícího vzduchu. Jeho výhodou je, že zabrání přechodu vzduchu z jednoho prostoru do druhého. Chladnička je dále vybavena technologií 6. smysl Total No Frost, která umožňuje snadnou údržbu bez nutnosti odmrazování. Mraznička má ve výbavě tlačítko rychlého zmrazování a dveřní alarm.

Zejména v době dovolených oceníte Prázdninový režim, který sníží výkon chladničky po dobu vaší nepřítomnosti. Praktickou součástí výbavy chladničky je rovněž dětská pojistka, či schopnost spotřebiče odhalit sám závadu a upozornit na nutnost přivolat servisního technika.

Čistý design chladničky je podtržen rovnými liniemi, elegantním LCD displejem a rovněž rafinovanými rukojeťmi zapuštěnými po obou stranách dveří chladničky i mrazničky. Uživatel si pak může jednoduše zvolit směr otevírání dvířek tak, jak je to pro něj pohodlné.

Chladnička patří do řady Emotion, což znamená, že její vnitřní vybavení splňuje náročné požadavky na skladovací prostory a současně zachování čerstvosti potravin. Skleněné police mají speciálně tvarované rámy, které v případě vylití tekutiny zabrání jejímu přetečení. Chladničky Emotion mají nejhlubší přihrádky ve dveřích na současném českém trhu (130 mm), takže například lahve jsou skladovány lépe a bezpečněji. Ve výbavě rovněž nechybí veliká zásuvka na ovoce a zeleninu s kapacitou 32 l a praktickou pohyblivou překážkou. Unikátní přihrádka Max Space ve dveřích chladničky je chytrým řešením úložného prostoru ? v zadní části jsou velké dvoulitrové lahve, zatímco vpředu lze umístit menší půllitrové lahve či plechovky.

Milovníci pizzy ocení také užitečnou přihrádku na pizzu v části mrazničky. Slouží nejen k uložení mražené pizzy, ale i dalších mražených polotovarů. Malá přihrádka XS v mrazničce je vhodná pro malé kousky potravin nebo jako praktické místo k uložení bylinek či dalších drobností.

MRAZIVÁ VÁŠEŇ

Novou nastupující generaci truhlicových mrazniček Whirlpool představuje modelová řada s novým elektronickým ovládáním (např. mraznička AFG 070 E-AP) a model s unikátní patentovanou technologií Never defrost (mraznička AFG 621 NF E-B).

Nové elektronické ovládání u mrazniček Whirlpool zajišťuje maximální komfort svému uživateli. Elektronický ovládací panel totiž zajišťuje neustálou zpětnou vazbu a informuje o tom, co se děje uvnitř mrazničky. Panel je navíc umístěn vpředu na dvířkách mrazničky, což umožňuje snazší přístup a jednodušší ovládání.

Mraznička AFG 070 E-AP patří do nejúspornější energetické třídy A+, spotřeba energie představuje 0,61 kWh/24 h. Využitelný objem mrazničky je 204 l, hlučnost je nízká, jen 41 dB. Při výpadku proudu mraznička uchová potraviny v plně zmrazeném stavu po dobu až 36 hodin. Tlačítko rychlého zmrazování Superfreeze zajistí mimořádně rychlé zmrazení potravin právě vložených do mrazničky. Mraznička v čistě bílém provedení je opatřena zadními kolečky a nastavitelnými předními nožičkami. Dvířka mají externí rukojeť.

Mraznička AFG 621 NF-EB patří do energetické třídy B a díky unikátní patentované technologii Never defrost splňuje náročné požadavky zákazníků na nízkou spotřebu energie (spotřeba energie představuje 0,78 kWh/24 h). Technologie Never defrost znamená konec manuálnímu odmrazování! Speciální přepážka umístěná přímo v koši mrazničky totiž absorbuje vlhkost a tím zabraňuje výskytu námrazy vně i uvnitř balení potravin. Po 6 měsících stačí jen jednoduše vyměnit náplň přepážky a nepříjemné odmrazování mrazničky bude jen dávnou vzpomínkou.

Využitelný objem této mrazničky je 212 l, hlučnost je nízká, jen 41 dB. Při výpadku proudu mraznička uchová potraviny v plně zmrazeném stavu po dobu až 36 hodin. Tlačítko rychlého zmrazování Superfreeze zajistí mimořádně rychlé zmrazení potravin právě vložených do mrazničky. Mraznička v čistě bílém provedení je opatřena zadními kolečky a nastavitelnými předními nožičkami. Dvířka mají externí rukojeť.

ELEGANTNÍ NEREZOVÁ DVOJČATA

Zajímavou novinkou na českém trhu je monoklimatická chladnička Whirlpool ARC 1888 IX a skříňová mraznička AFG 8184/2 IX. Na první pohled designově identické volně stojící spotřebiče mají tu výhodu, že si je můžete pořídit buď samostatně, anebo v setu, čímž ušetříte pěkných pár tisíc. Nerezové provedení, čisté minimalistické linie, oblé hrany dvířek a dlouhé štíhlé rukojeti korunují tato elegantní dvojčata doslova na královský pár vaší kuchyně.

Chladnička ARC 1888 IX je vybavena technologií 6. smysl, díky níž uchová potraviny déle čerstvé. Inteligentní 6. smysl totiž obnoví teplotu uvnitř chladničky až 5x rychleji než to dokáže běžná chladnička. Ventilátor navíc zabezpečí rovnoměrnou teplotu v celém prostoru chladničky. Funkce Supercool zajistí mimořádně rychlé zchlazení potravin právě vložených do chladničky. Díky automatickému rozmrazování si nemusíte dělat starosti s nepříjemným odmrazováním. Chladnička patří do energeticky nejúspornější třídy A+. V době dovolené oceníte praktický Prázdninový režim, který sníží výkon chladničky po dobu vaší dlouhodobější nepřítomnosti. Interiér chladničky tvoří 5 nastavitelných skleněných poliček, police na lahve 2 v 1, speciální zásuvka na lahůdky a dvě zásuvky na ovoce a zeleninu. Dvířka chladničky jsou vybavena 5 přihrádkami.

Skříňová mraznička AFG 8184/2 IX je rovněž vybaven 6. smyslem, který zajistí, že potraviny jsou uchovány v optimálních podmínkách díky přesné kontrole teploty a zachovají si tak potřebné vitamíny a minerály. 6. smysl navíc přináší úsporu až 30 % energie ve srovnání s klasickými mrazničkami. Mraznička patří do energetické třídy A+. Funkce Superfreeze umožní mimořádně rychlé zmrazení potravin. V případě výpadku elektrického proudu mraznička uchová potraviny v plně zmrazeném stavu po dobu až 32 hodin.

Odvodňovací kanálek na přední straně mrazničky zaručí pohodlné odmrazování a jednoduché čistění. Praktický vzduchový ventil usnadňuje otevírání dvířek mrazničky ? ventil totiž kompenzuje rozdíl tlaku mezi vnitřním prostorem a vnějškem, čímž sníží podtlak. Ve vnitřní výbavě mrazničky nechybí 2 police s výklopnými dvířky, 2 standardní zásuvky, 2 zásuvky Max Space pro uskladnění objemnějších potravin (zásuvky jsou o 70 % větší, než standardní zásuvky) a 2 Mini zásuvky na menší potraviny či drobné ovoce.