Kompresor, Ventilátory

Chladnička může být v zásadě vybavena jedním nebo dvěma kompresory. U jednoduchých chladniček probíhá chlazení pomocí jednoho kompresoru a ovládání pomocí jednoho termostatu. Tak je sice možné teplotu regulovat ale teplotní rozdíl mezi chladící a mrazící částí je neustále stejný. Kvalitnější chladničky mají kompresory a chladící okruhy dva. Ty jsou doplněny dvěma nezávislými termostaty a tak je možno provoz a teplotu v chladící i mrazící části regulovat zcela nezávisle. V současné době se u kvalitních ledniček nejčastěji používá systém s jedním kompresorem, elektroventilem a dvěma termostaty. Chladící okruhy jsou v tomto případě propojené a elektronický ventil přepouští chladivo dle požadavků jednotlivých termostatů. Tento systém tak poskytuje stejný komfort jako systém se dvěma kompresory.

ledniceAM lednice ovladani prostoroveUsporadani kompresorVentilatory doplnkovaVybava

Technologie měsíce: NO Frost

STOP zamrzlým šuplíkům! Technologie NO FROST zajišťuje v chladničkách LG rovnoměrnou cirkulaci vzduchu a díky tomu nenamrzají. NO FROST vám zaručí vždy snadný přístup k potravinám – už nikdy se nebudete muset prosekávat ke zmraženým potravinám. Chladničky není nutné odmrazovat, a to díky dvěma zařízením - bimetalovému termostatu a časovači.

Už žádné namrzání. Funkce No frost umožňuje zachovat chladničku hygienicky čistou, bez zápachu, a tak je snadná i její údržba.

Rovnoměrná teplota. Nucená cirkulace chladného vzduchu zajišťuje minimální teplotní odchylky.

Rychlé chlazení . Vzduch uvnitř chladničky je rychle ochlazován a to zejména po otevření dvířek chladničky..

Úspora energie. Na základě 3 výše zmíněných důvodů můžete ušetřit energii.