Dotazy

Co je to elektroventil?
Elektroventil je zařízení, které v chladícím okruhu rozděluje chladivo mezi část chladícího systému určenou pro chlazení chladničky a mrazící část. Elektroventil pracuje s výstupy ze dvou termostatů a je tedy možné nezávisle regulovat teplotu v chladící i mrazící část. Elektroventil směruje chladivo podle požadavků jednotlivých termostatů. I přes možnost nezávislé regulace však není u některých těchto systémů možno zcela odstavit mrazák nebo chladničku.
Proč ustupují dvoukompresorové chladničky?
Modernější výrobky jsou osazovány především systémy s elektroventilem. Zjednodušují totiž konstrukci NoFrost systémů, a jeden kompresor v chladícím okruhu může pracovat plynuleji než kompresory dva. Vzhledem k tomu že kompresoru ponejvíce ubírá na životnosti cyklus zapnutí/vypnutí je nejideálnějším stavem co možná nejplynulejší chod, kterému elektroventil také napomáhá.
Existují americké chladničky s nápojovým automatem bez nutnosti připojení na vodu?
Neexistují. Krása Americké chladničky spočívá především v automatické výrobě ledu nebo ledové tříště, proto nápojový automat potřebuje připojení na vodní rozvod.
Existují chladničky šíře 60 (70) centimetrů s nápojovým automatem?
Ano existují. Nápojové automaty v těchto chladničkách nevyžadují připojení na vodní síť a musí být plněny ideálně pramenitou vodou. Některé také umožňují nasazení přímo 1.5 (2.0) litrové PET lahve. Nápojové automaty v těchto chladničkách sou umístěny v chladící části a neumí tedy vyrábět led.
Dají se pomocí nápojových automatů dávkovat jiné nápoje než voda?
Dávkování džusů a sladkých limonád není příliš vhodné z důvodu obtížného čištění.